15 Eylül 2009

Anlatma, Maçı Sun Emre Tilev !!!


Beşiktaş 0-1 Manchester United

Türk ve Dünya Futbolu Gereksiz Bilgiler Ansiklopedisi Ertem Şener'in türevini maça vererek bu kadar insana yine eziyet ettiler. Bu eziyetçiyi de bu maça veren muhtemelen hem penaltıcı hem de golcü olan İlker Yasin.

Maçın her anında alakasız bilgiler verme kaygısı. Sürekli bir süslü laf söyleme zotunluluğu hissetme. Efendi gibi sunsa maçı, bir sorun yok ama sen Valencia'nın koridora çevirdiği kanatta İbrahim Üzülmez'in önünde "ceketini ilikleyip eğilirsen" eğilmenle beraber arkandan bu kadar insan da sana eğilir.

Maçın başında hakem hakkında aldığı notları aktarırken "Galatasaray'ın Hertha Berlin'i Hertha yendiği maçı da yönetti" demesi Ümit Özat'ı da Sparta Prag ile birlikte hatırlatıp güldürürken saçmalıklarının da başlangıcını yaptı. Top Gary Neville'e ilk geldiğinde ona "Sahanın en tecrübeli oyuncusu, 34 yaşında" dedikten 10 saniye sonra bu kez top İbrahim'e geldiğinde de "İbrahim de 35 yaşında" diyerek kendini hemen ters köşeye yatırması ise adamın ne kadar gereksiz ve ne dediğini bilmeden konuştuğunun kanıtıydı. Alex Ferguson'u çaresiz ilan etti bir de, Beşiktaş maç boyunca hiçbir şey yapmamasına rağmen. Roma'da bile onu böyle görmemiş beyefendi :)

Tüm bunların yanında bir de maç boyunca ismi Fabian olan Ernst'e sayısız defa milliyetiyle ismini karıştırıp "Alman Ernst" demesi yoruma gerek bırakmadı.

Ertem Şener, Tilev'i de al yanına ve çek git şu televizyon dünyasından lütfen !!!


5 Yorum...:

steven_stiffler dedi ki...

Ben Emre Tilev'i beğeniyorum Arif.Adam içten anlatıyor.Tek sorunu bahsettiğin gereksiz ayrıntılara girmeye çalışırken saçmalaması :) Yoksa gollerdeki coşkusu,anlatımı,ses tonu falan güzel...

AriFener dedi ki...

Ne ayrıntısı?

Alex Ferguson'u BJK çaresiz mi bıraktı?

Bu kadar cafcaflı sözlerle anlamsız yorumlar mantıklı mı?

Her konuya popüist bir yaklaşım doğal mı?

steven_stiffler dedi ki...

Ahahaha abartıyor abi adam bjkli.Ama anlatımı güzel bence,anlatım tarzı kötü.Türkiye'de NTV Spor spikerleri dışında kaç futbol spikeri var ki zaten ? Emre Tilev içlerinde umut vaadenlerinden bence.Olumsuz yanı İlker Yasin eğitimi alması :)

Diego dedi ki...

"alkışlarımızı enerji olarak gönderelim kartalın kanatlarına"

:))))))))))))))))))))))

ERKUT dedi ki...

aşırı kasıyor. devamlı kapalıyı diline dolaması ise işin bokunu çıkatmaya yetiyor.